- Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza | Mapa Serwisu | Chat | Kontakt | Deutsch version English version
► Nawigacja ◄

Strona Główna

Historia Szkoły

O Szkole

Nasz Patron

Aktualności

Zastępstwa

Nasze Osiągnięcia

Nauczyciele

Dla Kandydatów

Dla Uczniów

Dla Maturzystów

Absolwenci

Biblioteka

Internat

Psycholog i pedagog

SK "Caritas"

Obóz Językowy

SKKT-PTTK

Dokumenty

Serwis Katolicki

LAI (CISCO)

Linkownia

Kontakt
► Projekt ◄

SZKOŁA RÓWNYCH
SZANS

 
Witryna projektu

► Statystyka ◄

Licznik tekstowy z obsługš cookies

Liczba odwiedzin:
Osób Online: 1

3.235.29.190

 

 


30 czerwca – 16 lipca 2000 r.

 

Biały Domek Już po raz dziesiąty uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach wzięli udział w obozie języka angielskiego, gdzie nauczycielami byli woluntariusze z amerykańskiej organizacji Global Volunteers z siedzibą w St. Paul, Minnesota. Ten dwutygodniowy obóz odbywa się w pięknej okolicy Zakopanego w obiekcie składającym się z trzech oddzielnych budynków zwanym Biały Domek w Kirach. Nauka języka angielskiego prowadzona jest w grupach od 4 do 5 osób i obejmuje 3 godziny konwersacji dziennie w godzinach przedpołudniowych. Biały Domek Popołudnia upływają na górskich wędrówkach bądź zwiedzaniu najbliższych okolic kiedy to uczniowie mają możliwość nawiązywania jeszcze bliższej znajomości z woluntariuszami, prowadzenia rozmów o USA i w dalszym ciągu doskonalenia swoich umiejętności językowych, lecz już w znacznie mniej sformalizowanych okolicznościach. Wieczorami siedząc przy ognisku, uczniowie i ich amerykańscy nauczyciele dzielą się wiedzą o swoich krajach a proces nauczania i uczenia się dotyczy obu zaangażowanych w to stron szczególnie, gdy polscy uczniowie starają się nauczyć swoich zagranicznych przyjaciół nie zawsze tych najłatwiejszych do wymówienia słów i wyrażeń w języku polskim.Amerykańscy nauczyciele pochodzą z różnych stron Stanów Zjednoczonych i reprezentują najróżnorodniejsze profesje. Spotykają się w Kirach po raz pierwszy w życiu, tworząc wspaniały zespół nauczycieli oraz stanowiąc kopalnię wiedzy dla polskich uczniów. Warto uczestniczyć w takim obozie, uczyć się i poznawać na wzajem.

A oto jakie wypowiedzi usłyszeliśmy od kilku z woluntariuszy:

“Cudowne przeżycie w pięknym górskim krajobrazie z udziałem wspaniałych ludzi” – Andra, team leader z Georgii.

“Przygoda, która zawsze pozostanie w mej pamięci” – Patricia, woluntariusz z Kalifornii.

“Global is our name. English is our game” – Agnes, woluntariusz z Nowego Jorku – nie
tłumaczymy tej wypowiedzi, gdyż w tłumaczenie nie odda prostoty i zwięzłości tego stwierdzenia.

 

 

 

► Wyszukiwarka ◄

► "85 lat Prusa" ◄
► Kalendarz ◄

► LAI Infobox ◄


Lokalna Akademia Informatyczna


Prowadzimy nabór na 1 sem.


Umożliwia zdobycie umiejętności informatycznych przez młodzież i dorosłych. W ramach LAI jako pierwsza powołana została Akademia Sieciowa CISCO.


Absolwenci kursu Cisco uzyskują umiejętności projektowania, zakładania, serwisowania i obsługi lokalnych sieci komputerowych. Są oni w pełni przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach administratorów sieci lokalnych, techników serwisu itp. Absolwenci, którzy ukończą szkolenie, mają możliwość uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco CCNA, będącego przepustką do podjęcia pracy w dziedzinie sieci komputerowych w Polsce i na świecie. Egzamin CCNA jest płatny i przeprowadzany tylko w ośrodkach Prometric Testing Centers. Ośrodki takie znajdują się w wielu miastach Polski, np. w Warszawie, Łodzi i Białymstoku. Pełny cykl szkolenia obejmuje 280 godzin zajęć podzielonych na 4 semestry po 70 godzin. Zajęcia są prowadzone przy pomocy nowoczesnych technik nauczania z wykorzystaniem interaktywnych lekcji multimedialnych. Każdy uczestnik kursu przechodzi intensywne szkolenie praktyczne w laboratorium sieciowym.


[Więcej informacji ...]

► Reklamy ◄Oficjalna strona Siedlec

   Maciej Dudek&Jan Chróścicki. Wszelkie prawa zastrzeżone.