- Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy | Mapa Serwisu | Chat | Kontakt | Deutsch version English version
► Nawigacja ◄

Strona Główna

Historia Szkoły

O Szkole

Nasz Patron

Aktualności

Zastępstwa

Nasze Osiągnięcia

Nauczyciele

Dla Kandydatów

Dla Uczniów

Dla Maturzystów

Absolwenci

Biblioteka

Internat

Psycholog i pedagog

SK "Caritas"

Obóz Językowy

SKKT-PTTK

Dokumenty

Serwis Katolicki

LAI (CISCO)

Linkownia

Kontakt
► Projekt ◄

SZKOŁA RÓWNYCH
SZANS

 
Witryna projektu

► Statystyka ◄

Licznik tekstowy z obsługš cookies

Liczba odwiedzin:
Osób Online: 1

3.235.66.217

 

 

OPRACOWANIE ZBIORÓW

 

Tradycyjne opracowanie zbiorów zostało ułatwione przez planowaną komputeryzację biblioteki. Biblioteka otrzymała komputer w 1998 roku , (procesor pentium 100, napęd CD ROM) Kolorowy monitor i drukarka HP 690C uzupełniły całość. Początkowo sprzęt był wykorzystywany do różnych prac graficznych i plastycznych. Strona graficzna wystaw eksponowanych w bibliotece opracowana była przy użyciu programów: Word, Excel i Power Point. Komputery wykorzystywane były do wykonywania różnych materiałów reklamujących wystawy, pisania dedykacji do nagród dla najlepszych uczniów. Komputerowo zaprojektowano znak własności biblioteki, wskazujący na pochodzenie książek z darów. W statystyce czytelnictwa przy sporządzaniu wykresów używa się programów Excel. Użycie komputera ułatwia pracę w bibliotece wpływa na oszczędność czasu, podnosi także estetykę wykonywanej pracy. W 1999 roku do biblioteki I LO l został zakupiony program MOL – Biblioteka Szkolna. Wybór oprogramowania dostosowano do potrzeb i profilu biblioteki. Program MOL jest prosty w obsłudze przystosowany do biblioteki szkolnej, posiada funkcje importu danych , znajduje się w pakiecie VULKAN (oprogramowanie dla szkół). Rozpoczęcie i sprawne prowadzenie komputeryzacji w dużym stopniu zależy od dobrego sprzętu i oprogramowania. Komputeryzacją biblioteki zajmuje się mgr. Halina Chołost – dyplomowany nauczyciel bibliotekarz.

Tworzenie bazy danych polega na wpisaniu do systemu komputerowego danych każdej książki znajdującej się w bibliotece. Przewiduje się, że wprowadzanie całości danych zajmie pięć lat. By usprawnić pracę zakupiono Przewodnik Bibliograficzny na płycie CD. Dzięki temu można importować opisy wydawnictw opracowane przez Bibliotekę Narodową. Każdy opis jest tworzony z autopsji i na podstawie księgi inwentarzowej lub oparty na imporcie danych z Przewodnika Bibliograficznego. Opracowane w ten sposób zbiory tworzą automatyczny katalog oraz bazę potrzebną do rejestru wypożyczeń, wykonywania zestawień bibliograficznych na konkretne tematy, kartotek. Poza tym jest to również księga inwentarzowa, którą można wydrukować jeśli zaistnieje potrzeba. Aktualnie do bazy danych wprowadzono około 2000 pozycji, wydrukowano do nich karty katalogowe, które sformatowano i włączono do katalogów.

 

 

► Wyszukiwarka ◄

► "85 lat Prusa" ◄
► Kalendarz ◄

► LAI Infobox ◄


Lokalna Akademia Informatyczna


Prowadzimy nabór na 1 sem.


Umożliwia zdobycie umiejętności informatycznych przez młodzież i dorosłych. W ramach LAI jako pierwsza powołana została Akademia Sieciowa CISCO.


Absolwenci kursu Cisco uzyskują umiejętności projektowania, zakładania, serwisowania i obsługi lokalnych sieci komputerowych. Są oni w pełni przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach administratorów sieci lokalnych, techników serwisu itp. Absolwenci, którzy ukończą szkolenie, mają możliwość uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco CCNA, będącego przepustką do podjęcia pracy w dziedzinie sieci komputerowych w Polsce i na świecie. Egzamin CCNA jest płatny i przeprowadzany tylko w ośrodkach Prometric Testing Centers. Ośrodki takie znajdują się w wielu miastach Polski, np. w Warszawie, Łodzi i Białymstoku. Pełny cykl szkolenia obejmuje 280 godzin zajęć podzielonych na 4 semestry po 70 godzin. Zajęcia są prowadzone przy pomocy nowoczesnych technik nauczania z wykorzystaniem interaktywnych lekcji multimedialnych. Każdy uczestnik kursu przechodzi intensywne szkolenie praktyczne w laboratorium sieciowym.


[Więcej informacji ...]

► Reklamy ◄



Oficjalna strona Siedlec

   Maciej Dudek&Jan Chróścicki. Wszelkie prawa zastrzeżone.